Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych szkoleniach i usługach zapisz się do newslettera


Nowelizacja Ustawy Kodeks Postępowania Administracyjnego z dnia 1 czerwca 2017 r. - Jolanta Kochanowska

Data szkolenia: 4-10-2017

Miejsce szkolenia: Warszawa

 

Zapraszamy na szkolenie:

Nowelizacja Ustawy Kodeks Postępowania Administracyjnego z dnia 1 czerwca 2017 r.


Opis Szkolenia:

Nowelizacja ustawy Kodeks postępowania administracyjnego z 1 czerwca 2017 r. jest jedną z największych, które weszły w życie od czasu obowiązywania ustawy i z pewnością  najbardziej rewolucyjną pod względem zakresu. Uczestnicy postępowań administracyjnych wielokrotnie podkreślali, iż największą wadą obowiązującej procedury administracyjnej jest jej czasochłonność i iluzoryczność ochrony prawnej uczestników postępowania oraz sztywne ramy, które uniemożliwiają organom administracji elastyczność przy prowadzeniu postępowania i orzekaniu. Celem wprowadzonych zmian jest przede wszystkim przyspieszenie i uproszczenie postępowania poprzez wprowadzenie zupełnie nowych instrumentów prawnych oraz zmodyfikowanie już istniejących, jak również poprawa standardów procedury na wielu płaszczyznach –dedykowanych zarówno organom administracji, jak i stronom postępowania.


Wykładowca: JOLANTA KOCHANOWSKA

Karierę rozpoczęła w 2003 r. podejmując pracę na stanowisku zajmującym się obsługą prawną Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie Środowiska. W 2005 r. kontynuowała pracę w Departamencie Instrumentów Ochrony Środowiska w tym samym ministerstwie. W latach 2008-2012 jako pracownik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zajmowała się obsługą prawną Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko. W latach 2009-2010 zajmowała się obsługą prawną Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Urzędzie Gminy Konstancin Jeziorna. Od 2007 r. do chwili obecnej prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu szeroko pojętej procedury inwestycyjnej na rzecz administracji rządowej i samorządowej oraz osób prawnych i fizycznych. Od 2012 r. jest radcą prawnym.

Specjalizacja: procedura administracyjna procesu inwestycyjnego ze szczególnym uwzględnieniem etapu planowania przestrzennego łączonego z ochroną przyrody i etapu oceny oddziaływania na środowisko.

 

Miejsce szkolenia: CK Golden Floor, al. Jerozolimskie 123A (przy Rondzie Zawiszy), ok. 600 metrów od Dworca Centralnego.Więcej informacji do pobrania pod przyciskiem "Opis Szkolenia" poniżej.

 

Współpraca

EkoPraca

PATRONAT MEDIALNY

konferencja

Created by interactivewebagency.pl | © EkoDialog 2012. All rights reserved.