Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o naszych szkoleniach i usługach zapisz się do newslettera


NADZWYCZAJNE TRYBY WZRUSZANIA DECYZJI ŚRODOWISKOWEJ - aktualne orzecznictwo sądowo-administracyjne - radca prawny Jolanta Kochanowska

Data szkolenia: 9-03-2016

Miejsce szkolenia: Warszawa

 

Zapraszamy na szkolenie:

NADZWYCZAJNE TRYBY WZRUSZANIA
DECYZJI ŚRODOWISKOWEJ - aktualne orzecznictwo
sądowo-administracyjne


Opis Szkolenia:

Decyzja środowiskowa jest pierwszą decyzją, która jest uzyskiwana w toku procesu inwestycyjnego. Bardzo krótkie terminy przewidziane na wniesienie odwołania i zażalenia bardzo często nie pozwalają na realny wpływ na kształt decyzji. Tym samym warto wzbogacić wiedzę na temat trybów postępowania, które ingerują w kształt decyzji, w stosunku do których odwołanie już nie przysługuje – zmiany decyzji, stwierdzenia jej nieważności oraz wznowienia postępowania. Niektóre z wad decyzji lub postanowień mogą skutkować ich wyeliminowaniem z obrotu prawnego bez żadnych ograniczeń w czasie. W niektórych przypadkach może to utrudnić albo wręcz uniemożliwić proces inwestycyjny, gdyż wyeliminowanie z obrotu prawnego decyzji środowiskowej może stanowić podstawę do usunięcia z obrotu prawnego decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu czy pozwolenia na budowę. Seminarium jest prowadzone w bardzo przystępny sposób (również dla osób nie posiadających wykształcenia prawniczego), gdyż wykładowca podaje dużo praktycznych przykładów i wskazówek dotyczących przedmiotu seminarium. Ogromne znaczenie ma tu również ponad 9-letnie doświadczenie praktyczne wykładowcy w prowadzeniu i konsultowaniu postępowań prowadzonych w trybach nadzwyczajnych przez Ministra Środowiska i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Szkolenie uwzględnia najnowsze orzecznictwo sadów administracyjnych oraz trybunału Konstytucyjnego.

 


Wykładowca: JOLANTA KOCHANOWSKA

Karierę rozpoczęła w 2003 r. podejmując pracę na stanowisku zajmującym się obsługą prawną Departamentu Ochrony Przyrody w Ministerstwie Środowiska. W 2005 r. kontynuowała pracę w Departamencie Instrumentów Ochrony Środowiska w tym samym ministerstwie. W latach 2008-2012 jako pracownik Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zajmowała się obsługą prawną Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko. W latach 2009-2010 zajmowała się obsługą prawną Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Urzędzie Gminy Konstancin Jeziorna. Od 2007 r. do chwili obecnej prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu szeroko pojętej procedury inwestycyjnej na rzecz administracji rządowej i samorządowej oraz osób prawnych i fizycznych. Od 2012 r. jest radcą prawnym.

Specjalizacja: procedura administracyjna procesu inwestycyjnego ze szczególnym uwzględnieniem etapu planowania przestrzennego łączonego z ochroną przyrody i etapu oceny oddziaływania na środowisko.

 

Miejsce szkolenia: CK Golden Floor, al. Jerozolimskie 123A (przy Rondzie Zawiszy), ok. 600 metrów od Dworca Centralnego.Więcej informacji do pobrania pod przyciskiem "Opis Szkolenia" poniżej.

 

Współpraca

EkoPraca

PATRONAT MEDIALNY

konferencja

Created by interactivewebagency.pl | © EkoDialog 2012. All rights reserved.